KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SEKCJE AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Aktualne newsy:
05.04.2017 − Kopa 2017
30.03.2017 − Artur Kubiński Qubańczyk nie żyje.
14.02.2017 − Akcja Paka 2017
23.01.2016 − Akcja Paka 2016
14.01.2016 − Koszulki
01.12.2015 − Brazylia
30.11.2015 − Faron
29.11.2015 − LP 2015
12.11.2015 − Zakończenie
Archiwum aktualności
KOPA 2017 - zezwolenia
05.04.2017

Zezwolenia na starty z Kopy w 2017 – uproszczenie dotyczące płatności i odbioru.

Osobom planującym w tym sezonie starty po polskiej stronie Karkonoszy przypominamy, że jedynym na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego legalnym miejscem, z którego można to robić jest Kopa w Karpaczu. Starty można wykonywać od 1 czerwca (do końca maja trwa okres ochronny m.in. sokoła wędrownego i cietrzewia). Okres ważności zezwolenia, które wcześniej obowiązywało do końca roku kalendarzowego, został wydłużony do końca lutego roku następnego.

Należy pamiętać o obowiązkowych imiennych ZEZWOLENIACH na starty z Kopy, które wydaje dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. Zachęcamy do składania odpowiednich dokumentów drogą mailową na adres: sekretariat@kpnmab.pl

Do wiadomości dołączamy:

1. Skan wypełnionego i podpisanego Wniosku, który pobrać można tutaj: kpnmab.pl/do-pobrania.
We wniosku w pozycji "orientacyjne terminy startów" wpisujemy "1 czerwca 2017 – 28 lutego 2018", a jeśli chodzi o "planowaną liczbę startów" można wpisać np. 10, chociaż w praktyce mało komu udaje się stąd wystartować więcej jak 5 razy w sezonie.

2. Skan Świadectwa Kwalifikacji lub zagranicznego odpowiednika uprawnień.

3. Skan ważnej polisy ubezpieczenia OC.

UWAGA: Osoby, które starały się o zezwolenie w ubiegłym sezonie powinny w treści maila napisać kilka zdań "sprawozdania" na temat tego ile razy i w jakich mniej-więcej terminach startowały z Kopy w zeszłym roku (ten wymóg zapisany jest w Zarządzeniu dyrektora KPN-u i nie chodzi o jakąś obszerną relację a o podstawowe informacje).

Jeżeli ktoś z zezwoleniem w zeszłym roku nie leciał z Kopy ani razu albo nie zgłosił sms-em żadnego lotu powinien napisać choć w jednym zdaniu np.: W zeszłym sezonie nie udało mi się wystartować z Kopy ponieważ......(tutaj krótkie wyjaśnienie, np.: nie miałem szansy odwiedzić Karkonoszy, miałem kontuzję, przerwę w lataniu...)

ZMIANA: Do tej pory zezwolenie trzeba było odebrać w siedzibie KPN płacąc na miejscu w kasie 20 zł. Kwota nie zmieniła się ale nie trzeba już fatygować się osobiście po zezwolenie. Procedura wygląda następująco:

- Po wysłaniu maila z wymienionymi wyżej dokumentami rejestrujemy się na stronie kpn.eparki.pl w celu dokonania zapłaty przez internet. Do rejestracji najlepiej użyć tego samego adresu mailowego. Po weryfikacji naszych dokumentów i "sprawozdania" (patrz wyżej) otrzymujemy wiadomość o przyznaniu nam statusu "Organizatora". Dopiero teraz możemy dokonać płatności.

- Logujemy się ponownie na kpn.eparki.pl gdzie w opcjach "kup bilet" wybieramy "Paralotnie". Po zaznaczeniu 1 sztuki zezwolenia (Udostępnianie Kopy do celów sportowych (miejsce startu dla paralotniarzy)) pozostaje wpisać swoje imię i nazwisko i zapłacić 20 zł. Nie trzeba zmieniać nic w dacie początkowej i końcowej obowiązywania zezwolenia. Wiemy, że latać z Kopy możemy od 1 czerwca do końca lutego.

- Po odnotowaniu wpłaty Zezwolenie na starty z Kopy zostanie nam wysłane drogą mailową w PDF-ie. Wystarczy je już tylko wydrukować i mieć z sobą gdy stamtąd latamy.

Pamiętajmy o konieczności wysłania maila albo sms-a rano przed lataniem na jeden z adresów lub numerów, które widnieją na zezwoleniach. Może to wyglądać np. tak: 'Jan Kowalski, nr zezwolenia......, dziś możliwe latanie z Kopy."

Z życzeniami udanego sezonu w Karkonoszach ...

Fot. Zbyszek Deka

Przygotował: Zbyszek DekaSTRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |   WEBMASTER   |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA