KONTAKT O KLUBIE CZŁONKOWIE STARTOWISKA WYPRAWY / ZDJĘCIA SPORT SZKOŁA AKTUALNOŚCI LINKI SPONSORZY
.
Statut KKP
Plik PDF (150KB)
Jak zostać członkiem KKP?
Ubezpieczenie Odpowiedzilności Cywilnej
Ubezpieczenie
Kosztów Leczenia
KARKONOSKI KLUB PARALOTNIOWY
Klub Sportowy Karkonoski Klub Paralotniowy powstał na bazie wielkiej pasji oraz zaangażowania, jakie włożył w rozwój paralotniarstwa, urzędujący przez wiele lat Burmistrz Miasta Kowary − Śp. Marek Jiruska.

Pewnego, słonecznego, lipcowego popołudnia 1993 roku, po bardzo udanych i pierwszych lotach termicznych z Wołowej Góry, (wtedy jeszcze gołoborza nie pozwalały na rozłożenie więcej niż jednej paralotni), narodził się pomysł, aby na bazie Rudnika oraz możliwości zboczy Wołowej Góry i Czoła, stworzyć jedyne miejsce w Polsce, gdzie w ciągu 40 minut paralotniarze mają dostęp do startowisk zapewniających możliwość latania przy wszystkich północnych kierunkach, (praktycznie od 270 do 130 stopni).

W ciągu kolejnych lat, dzięki pracy fizycznej i zaangażowaniu lokalnego środowiska pilotów oraz mentalnemu poparciu Urzędu Miejskiego, przeprowadzane zostają prace, dzięki którym z Czoła i Wołowej Góry można latać. Ukoronowaniem tych prac są zorganizowane w 1996 roku Paralotniowe Mistrzostwa Polski. Organizowane są szkolenia paralotniowe (pdw. na wyższe stopnie). Powstaje team zawodniczy Pro-Paraglidnig Team.

W dniu dzisiejszym KKP zrzesza wszystkich aktywnych paralotniarzy z okolic i wielu wybitnych pilotów z Polski. Organizowane są wyprawy w nowe, nieodkryte jeszcze paralotniowo miejsca (dla przykładu Maroko Zagora − grudzień 2005).
Przy klubie istnieją trzy sekcje sportowe: typowo zawodnicza − Pro-Paragliding Team oraz dwie amatorskie, zaangażowane w rywalizację przelotową − Karkonosze Team oraz K2 Paragliding Team. Członkowie tych drużyn mają za sobą wiele wybitnych osiągnięć: w samym sezonie 2006 zostały zdobyte tytuły:
Indywidualnego Paralotniowego Mistrza Polski (Robert Bernat)
Drużynowego Paralotniowego Mistrza Polski (Pro-Paragliding)
Indywidualnego Mistrza Polski Pucharu Przelotów OLC (Marcin Gorayski)
Drużynowego Mistrza Polski Pucharu Przelotów OLC (Karkonosze Team)
więcej wyników tutaj...

Paralotniarstwo staje się istotną częścią ruchu turystycznego w Karkonoszach, a same góry jednym
z najlepszych miejsc do uprawiania tego sportu w Polsce.

Co dalej?
Będziemy starać się utrzymać wysoki poziom sportowy klubu i podnosić umiejętności pilotów. Jednak najważniejszym zadaniem jest, po uzyskaniu zgody i wsparcia lokalnych władz, przeprowadzenie kolejnych prac, dzięki którym w pełni zostanie wykorzystany "paralotniowy" potencjał Karkonoszy. Pośrednio przyczyni się to do zwielokrotnienia turystyki paralotniowej.

Patrząc na wyniki sportowe uzyskane przez pilotów, widać, że Karkonosze to niezwykle atrakcyjny teren do treningów. Dzięki położeniu geograficznemu, mogą stać się alternatywą do Alp − szczególnie dla pilotów z północnej Polski i Niemiec.

Niezbędna jest przebudowa naszych startowisk, pdw. w celu poprawy bezpieczeństwa pilotów. Przystosowanie ich do standardów jakie mamy w Europie. Dzięki temu otworzymy dostęp do możliwości naszych gór dla szerszego grona pilotów. Dla tych początkujących powstaną warunki do szkolenia, a rekreacyjnych − do wygodniejszego i bezpiecznego zdobywania doświadczenia. Będziemy mogli bez obaw, zareklamować Karkonosze wszystkim pilotom, z Polski jak i z za granicy.

przygotował: Grzegorz Olejnik

STRONA GLҗNA   |   MAPA STRONY   |   PLIKI COOKIES   |   WEBMASTER   |   FORUM KLUBU   |   ANCYK © 2006   
 

MUZYCZNE RADIO

NADLE¦NICTWO ¦NIE—KA